Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Super User

Rozbudowa laptopa to sposób na poprawę jego parametrów i tym samym możliwość przedłużenia okresu użytkowania. Kiedy warto się tego podejmować?

Rozbudowa laptopa do pracy

Ponad 5 mln osób w Polsce to pracownicy biurowi, którzy na co dzień korzystają z komputerów dostarczanych przez pracodawców. Część osób to jednak również freelancerzy pracujący na własnym sprzęcie, który często musi być uaktualniany, aby sprawdzał się podczas wykonywania codziennych zadań. Z możliwości rozbudowy laptopa często korzystają więc profesjonalni graficy, którzy zazwyczaj potrzebują co najmniej 8 GB pamięci RAM.

Także procesor wpływa na komfort pracy, jednak taka wymiana nie zawsze jest łatwa, bowiem trzeba zadbać o kwestię taką jak rozpoznanie przez BIOS, a także wydajne działanie układu chłodzenia.  Warto więc skonsultować się z dobrym serwisem komputerów, aby dowiedzieć się, czy w praktyce będzie to możliwe oraz czy okaże się opłacalne.

Dla zabawy i rozrywki

Nie ulega wątpliwości, że obecnie dla wielu osób laptop to także sposób na rozrywkę. Gry oraz oglądanie filmów wymagają jednak dobrego sprzętu. Tutaj ogromne znaczenie ma przede wszystkim karta graficzna, gdyż to ona wpływa na płynność animacji, a także na rozdzielczość. Jak się okazuje, modernizacja tego elementu nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać, jednak jej koszt może być różny w zależności od tego, której generacji karta zostanie wybrana. Także i w tym zakresie warto więc skonsultować się ze specjalistami.

Czy aby na pewno warto?

Zastanawiając się nad rozbudową laptopa trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki, w tym przede wszystkim to, co dokładnie chce się wymienić oraz w jakim sprzęcie. Jeśli bowiem ten ostatni jest już mocno wysłużony, inwestowanie w jeden, drogi podzespół bez wymiany innych, ważnych części, może być rozwiązaniem tylko na krótką metę.

Koniecznie się z nami skontaktuj, jeśli zastanawiasz się nad rozbudowaniem swojego laptopa. Chętnie doradzimy Ci w tym zakresie oraz zaproponujemy najlepsze rozwiązania i to w naprawdę dobrych cenach.

Kategoria: