Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Blog

Super User

Serwis komputerowy to nieoceniona pomoc w przypadku nagłej awarii sprzętu potrzebnego do pracy. Dobrze, jeśli znajduje się blisko i świadczy usługi na miejscu, czyli nie odsyła komputerów do innych punków napraw. Wówczas usługa może być zrealizowana szybciej. Jeśli jednak w pobliżu nie ma żadnego punktu naprawiającego komputery, to liczy się mobilność, czyli dojazd do klienta lub pomoc zdalna – serwisant może połączyć się z komputerem za pomocą pulpitu zdalnego i zdiagnozować przyczynę awarii. Support techniczny to także kompleksowe doradztwo w zakresie oprogramowania oraz modernizacji sieci.

Czytaj więcej: Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru serwisu komputerów?

Super User

Brak dźwięku w laptopie to najczęściej efekt błędu karty dźwiękowej – jest to jedna z najczęstszych usterek tego typu sprzętów. Jeśli podłączone głośniki lub słuchawki nie działają, to warto przetestować działanie głośników fabrycznych – być może problemy z dźwiękiem są spowodowane usterką urządzeń peryferyjnych i przyczyn niekoniecznie trzeba szukać w samym urządzeniu. Brak głosu w laptopie może świadczyć także o uszkodzeniu gniazdka słuchawkowego lub kabli do głośników i słuchawek. Mogą to być również niezaktualizowane sterowniki.

Czytaj więcej: Dlaczego nie działa dźwięk w laptopie?

Super User

Tablet to urządzenie przenośne, a więc możemy je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Mobilność tabletów jest jednak powodem awaryjności tych urządzeń, które psują się równie często, jak smartfony. Na szczęście, większość usterek można w łatwy i szybki sposób usunąć w serwisie komputerowym. Z jakimi problemami zgłaszają się klienci?

Czytaj więcej: Najczęstsze usterki w tabletach

Super User

Coraz więcej osób skarży się na problemy ze wzrokiem. Ich genezy można doszukać się w zbyt długim korzystaniu z laptopów, smartfonów, czy telewizorów LCD oraz oświetlenia LED, a powodem jest zbyt długa ekspozycja gałki ocznej na działanie światła niebieskiego. Istnieje jednak sposób na ograniczenie ekspozycji poprzez korzystanie z filtrów.

Czytaj więcej: Jak działa filtr światła niebieskiego i kiedy warto go użyć?

Super User

Komputer do pracy, gier, czy użytku domowego – każdy z nich, w zależności od przeznaczenia różni się parametrami podzespołów, które warunkują szybkość pracy, wydajność oraz jakość wyświetlanych obrazów. Decydując się na zakup nowego laptopa warto określić, do czego będzie używany, co pozwoli wybrać model idealnie dopasowany do potrzeb przyszłego użytkownika.

Czytaj więcej: Na jakie parametry podzespołów laptopa należy zwrócić uwagę?

Super User

Laptopy to urządzenia, które obecnie są bardzo popularne i znajdują się praktycznie w każdym domu albo firmie. Sprzęty te wymagają jednak szczególnego obchodzenia się z nimi, aby mogły służyć nam jak najdłużej. Jedną z najważniejszych spraw jest dbanie o akumulator laptopa, nazywany często baterią. Co powinniśmy wiedzieć o tego typu akumulatorze i jak odpowiednio o niego dbać? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć właśnie na te pytania!

Czytaj więcej: Jak dbać o akumulator w laptopie?

Super User

Rozbudowa płyty głównej w komputerze może oznaczać wzmocnienie karty grafiki, jak i samego procesora. O tym jak i czy podjąć się jego modernizacji decyduje cel, powód, dla którego w ogóle zaczyna się rozważania na temat rozbudowy płyty głównej. Nawet najnowocześniejszy komputer w pewnym momencie stanie się niewystarczający, dlatego sam fakt jego „podrasowania” to tylko kwestia czasu i jeśli jesteś entuzjastą gier komputerowych prędzej, czy później.

Czytaj więcej: Jak rozbudować płytę glówną starszego komputera?

Super User

Wirusy czyhają nie tylko na ludzi. Jak wiadomo, atakują one także urządzenia elektroniczne, w tym komputery. Prawdopodobnie każdy miał chociaż raz do czynienia z sytuacją, w której sprzęt został zaatakowany przez złośliwe oprogramowanie. Choć najlepiej jest się zabezpieczać na zapas, stosując programy antywirusowe, paraliż komputera nie jest sytuacją bez wyjścia. Istnieją bowiem sposoby na to, aby poradzić sobie z zainfekowaniem urządzeń elektronicznym.

Czytaj więcej: Co zrobić z zawirusowanym komputerem?