Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Blog

Super User

Laptopy to urządzenia, które obecnie są bardzo popularne i znajdują się praktycznie w każdym domu albo firmie. Sprzęty te wymagają jednak szczególnego obchodzenia się z nimi, aby mogły służyć nam jak najdłużej. Jedną z najważniejszych spraw jest dbanie o akumulator laptopa, nazywany często baterią. Co powinniśmy wiedzieć o tego typu akumulatorze i jak odpowiednio o niego dbać? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć właśnie na te pytania!

Czytaj więcej: Jak dbać o akumulator w laptopie?

Super User

Rozbudowa płyty głównej w komputerze może oznaczać wzmocnienie karty grafiki, jak i samego procesora. O tym jak i czy podjąć się jego modernizacji decyduje cel, powód, dla którego w ogóle zaczyna się rozważania na temat rozbudowy płyty głównej. Nawet najnowocześniejszy komputer w pewnym momencie stanie się niewystarczający, dlatego sam fakt jego „podrasowania” to tylko kwestia czasu i jeśli jesteś entuzjastą gier komputerowych prędzej, czy później.

Czytaj więcej: Jak rozbudować płytę glówną starszego komputera?

Super User

Wirusy czyhają nie tylko na ludzi. Jak wiadomo, atakują one także urządzenia elektroniczne, w tym komputery. Prawdopodobnie każdy miał chociaż raz do czynienia z sytuacją, w której sprzęt został zaatakowany przez złośliwe oprogramowanie. Choć najlepiej jest się zabezpieczać na zapas, stosując programy antywirusowe, paraliż komputera nie jest sytuacją bez wyjścia. Istnieją bowiem sposoby na to, aby poradzić sobie z zainfekowaniem urządzeń elektronicznym.

Czytaj więcej: Co zrobić z zawirusowanym komputerem?

Super User

Niemal każdy użytkownik laptopa miał do czynienia z sytuacją, gdy sprzęt uległ przegrzaniu. To niebezpieczne dla podzespołów, dlatego trzeba zadbać o dobry stan techniczny swojego urządzenia. Przegrzewanie się laptopa może mieć różne przyczyny, dlatego najlepiej poddać sprzęt wnikliwej diagnostyce. Wyjaśniamy, dlaczego laptop może się przegrzewać oraz w jaki sposób rozwiązać ten problem.

Czytaj więcej: Co zrobić, gdy laptop przegrzewa się?

Super User

W dzisiejszych czasach trudno już jest wyobrazić sobie życie bez laptopów, notebooków czy komputerów. Dzięki nim możesz sprawnie funkcjonować w codziennym życiu i masz zapewniony stały dostęp do najświeższych informacji. Korzystasz z nich zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym, dlatego zawsze, gdy urządzenie ulega awarii, starasz się, jak najszybciej przywrócić mu pełną sprawność. W takiej sytuacji najlepiej jest bezzwłocznie oddać uszkodzonego laptopa do profesjonalnego serwisu, gdzie wykwalifikowani fachowcy szybko zdiagnozują problem i zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. 

Czytaj więcej: Czy warto wymienić pękniętą matrycę?

Super User

Głośny komputer to nie tyle od razu poważny problem zagrażający "życiu" komputera czy laptopa, ile trzeba koniecznie ten stan zdiagnozować. Dziś podpowiemy wam, jak można naprawić głośny wentylator komputera lub laptopa? To on zwykle jest sprawcą, nietypowych, głośnych dźwięków o drażniącej sile wydobywających się z komputera.

Czytaj więcej: Jak naprawić głośny wentylator komputerowy?

Super User

Refabrykacja ekranu — czym jest i kiedy można ją zastosować?

Pęknięta szybka ekranu w tablecie wbrew częstym opiniom wcale nie musi oznaczać konieczności wymiany całego modułu wyświetlacza ani teśż wysokich kosztów serwisowania. Istnieje bowiem możliwość zastosowania metody zwanej refabrykacją, dzięki której możemy zaoszczędzić nawet o połowę. Na czym polega ta metoda? Otóż, podczas refabrykacji ekranu dochodzi do jego rozwarstwiania po to, by wymienić jedynie jego uszkodzony czyli pęknięty fragment znajdujący się na zewnętrznej stronie z warstwą dotykową. Ta metoda może być jednak zastosowana jedynie wtedy, gdy mamy do czynienia ze sprawnym wyświetlaczem i pozostałymi elementami tabletu.

 

Czytaj więcej: Czy pęknięty ekran tabletu da się naprawić?