Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Blog

Super User

Brak dźwięku w laptopie to najczęściej efekt błędu karty dźwiękowej – jest to jedna z najczęstszych usterek tego typu sprzętów. Jeśli podłączone głośniki lub słuchawki nie działają, to warto przetestować działanie głośników fabrycznych – być może problemy z dźwiękiem są spowodowane usterką urządzeń peryferyjnych i przyczyn niekoniecznie trzeba szukać w samym urządzeniu. Brak głosu w laptopie może świadczyć także o uszkodzeniu gniazdka słuchawkowego lub kabli do głośników i słuchawek. Mogą to być również niezaktualizowane sterowniki.

Czytaj więcej: Dlaczego nie działa dźwięk w laptopie?

Super User

Tablet to urządzenie przenośne, a więc możemy je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Mobilność tabletów jest jednak powodem awaryjności tych urządzeń, które psują się równie często, jak smartfony. Na szczęście, większość usterek można w łatwy i szybki sposób usunąć w serwisie komputerowym. Z jakimi problemami zgłaszają się klienci?

Czytaj więcej: X najczęstszych usterek w tabletach

Super User

Coraz więcej osób skarży się na problemy ze wzrokiem. Ich genezy można doszukać się w zbyt długim korzystaniu z laptopów, smartfonów, czy telewizorów LCD oraz oświetlenia LED, a powodem jest zbyt długa ekspozycja gałki ocznej na działanie światła niebieskiego. Istnieje jednak sposób na ograniczenie ekspozycji poprzez korzystanie z filtrów.

Czytaj więcej: Jak działa filtr światła niebieskiego i kiedy warto go użyć?

Super User

Komputer do pracy, gier, czy użytku domowego – każdy z nich, w zależności od przeznaczenia różni się parametrami podzespołów, które warunkują szybkość pracy, wydajność oraz jakość wyświetlanych obrazów. Decydując się na zakup nowego laptopa warto określić, do czego będzie używany, co pozwoli wybrać model idealnie dopasowany do potrzeb przyszłego użytkownika.

Czytaj więcej: Na jakie parametry podzespołów laptopa należy zwrócić uwagę?

Super User

Laptopy to urządzenia, które obecnie są bardzo popularne i znajdują się praktycznie w każdym domu albo firmie. Sprzęty te wymagają jednak szczególnego obchodzenia się z nimi, aby mogły służyć nam jak najdłużej. Jedną z najważniejszych spraw jest dbanie o akumulator laptopa, nazywany często baterią. Co powinniśmy wiedzieć o tego typu akumulatorze i jak odpowiednio o niego dbać? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć właśnie na te pytania!

Czytaj więcej: Jak dbać o akumulator w laptopie?

Super User

Rozbudowa płyty głównej w komputerze może oznaczać wzmocnienie karty grafiki, jak i samego procesora. O tym jak i czy podjąć się jego modernizacji decyduje cel, powód, dla którego w ogóle zaczyna się rozważania na temat rozbudowy płyty głównej. Nawet najnowocześniejszy komputer w pewnym momencie stanie się niewystarczający, dlatego sam fakt jego „podrasowania” to tylko kwestia czasu i jeśli jesteś entuzjastą gier komputerowych prędzej, czy później.

Czytaj więcej: Jak rozbudować płytę glówną starszego komputera?

Super User

Wirusy czyhają nie tylko na ludzi. Jak wiadomo, atakują one także urządzenia elektroniczne, w tym komputery. Prawdopodobnie każdy miał chociaż raz do czynienia z sytuacją, w której sprzęt został zaatakowany przez złośliwe oprogramowanie. Choć najlepiej jest się zabezpieczać na zapas, stosując programy antywirusowe, paraliż komputera nie jest sytuacją bez wyjścia. Istnieją bowiem sposoby na to, aby poradzić sobie z zainfekowaniem urządzeń elektronicznym.

Czytaj więcej: Co zrobić z zawirusowanym komputerem?

Super User

Niemal każdy użytkownik laptopa miał do czynienia z sytuacją, gdy sprzęt uległ przegrzaniu. To niebezpieczne dla podzespołów, dlatego trzeba zadbać o dobry stan techniczny swojego urządzenia. Przegrzewanie się laptopa może mieć różne przyczyny, dlatego najlepiej poddać sprzęt wnikliwej diagnostyce. Wyjaśniamy, dlaczego laptop może się przegrzewać oraz w jaki sposób rozwiązać ten problem.

Czytaj więcej: Co zrobić, gdy laptop przegrzewa się?