Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Super User

Nie ma sprzętu elektronicznego, który zapewniałby 100% bezawaryjności. Elektronika, w tym przede wszystkim laptopy, to sprzęt, który stosunkowo często pojawia się w serwisie. Poniekąd wynika to ze specyfiki zastosowania tych komputerów. Większość z nas używa ich na co dzień do pracy i rozrywki. Jako sprzęt mobilny bywają przenoszone, przez co wzrasta ryzyko usterek wynikających z uszkodzeń mechanicznych.

Wśród wielu różnych laptopów dostępnych na rynku można wyróżnić zarówno te, które odmawiają posłuszeństwa stosunkowo często, jak również modele zapewniające dość bezproblemowe działanie. Jak na tle innych sprzętów prezentują się laptopy marki Dell?

Dell - laptopy ze średniej półki

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem laptopa w przystępnej cenie, a jednocześnie zapewniającym optymalną wydajność do domowego użytku lub standardowej pracy biurowej, urządzenia Dell z pewnością spełnią swoje oczekiwana. W porównaniu z innymi popularnymi markami amerykański Dell utrzymuje się na dość akceptowalnym poziomie. Na przestrzeni kilku ostatnich lat można wręcz stwierdzić, że systematycznie poprawia swoje wyniki, podnosząc nieco poziom bezawaryjności swoich laptopów.

Typowe wady fabryczne laptopów Dell

Jest kilka wad fabrycznych, które są dość typowe dla laptopów Dell. Od razu warto jednak nadmienić, iż nie oznacza to wcale, że kupując nowy komputer przenośny tej marki, na pewno wystąpią w nim opisane poniżej awarie. Są to pewne mankamenty, które zdarzają się stosunkowo częściej w laptopach Dell niż w urządzeniach innych producentów (w których też zapewne można wskazać pewne typowe wady fabryczne). Nie jest powiedziane, że przytrafią się tobie, niemniej warto o nich wiedzieć.

W wielu modelach tych komputerów występują usterki dotyczące nieprawidłowego działania procesora lub karty graficznej. Użytkownicy zgłaszają się do naszego serwisu komputerowego z powodu samoistnego wyłączania się laptopa. Niekiedy objawem poważniejszych usterek jest rozmycie lub całkowity brak obrazu.

Tego rodzaju mankamenty wymagają interwencji specjalistów, którzy ustalą ich przyczynę i zajmą się skuteczną naprawą. Z uwagi na fakt, że laptopy Dell są dość popularne na naszym rynku, nie ma większego problemu z naprawą większości typowych usterek.

Kategoria: