Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Super User

Życie jest pełne niespodzianek. Jak to w życiu bywa, awarie sprzętu elektronicznego zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie. Naprawa laptopa czy zakup nowego sprzętu, to odwieczne pytanie, które sobie zadają użytkownicy komputerów, stojący w obliczu konieczności przywrócenia sprawności swojemu laptopa. Czasem wydaje nam się, że z pewnością usterkę usuniemy samodzielnie. Czy warto ryzykować? Naszym zdaniem nie, a oto dlaczego.

Naprawa laptopa jest dostępna niemalże od ręki kupno niekoniecznie

Do zakupu laptopa zwykle przygotowujemy się dość długo. Wybieramy wszystkie elementy wyposażenia starannie tak, aby w pełni zaspokajały nasze potrzeby, by laptop był maksymalnie użyteczny. Za nowoczesny laptop musimy zapłacić kilka tysięcy złotych, za średniej jakości około 2 tysięcy. Korzystając z naprawy laptopa w sprawdzonym serwisie sprzętu elektronicznego, nawet jeśli musimy zakupić moduły za kilkaset złotych, to ich łączna wartość z robocizną, nie będzie przekraczać kosztu zakupu nowego laptopa z dobrej półki.

Nie każda usterka wymaga wymiany laptopa

O cenie nowego laptopa wspominaliśmy. Warto tę wartość mieć „zapisaną” z tyłu głowy, by w momencie usterki nie dać się ponieść emocjom. Doświadczeni technicy, specjaliści od sprzętu elektronicznego potrafią sobie poradzić praktycznie z każdą usterką w laptopie. Do najczęściej wykonywanych usług można zaliczyć:

  • naprawę lub wymianę matrycy,
  • wymianę dysku twardego lub napędu CD-ROM,
  • naprawę lub wymianę płyty głównej,
  • wymianę klawiatury, zawiasów, obudowy itd.,
  • naprawę i czyszczenie po zalaniu,
  • dołożenie pamięci RAM,
  • zwiększenie wydajności laptopa (oczyszczenie ze zbędnych, śmieciowych plików),
  • formatowanie dysku.

Jak widać, całkiem sporo jest usterek, które pozwalają się naprawić, pod warunkiem że komputer trafi w ręce fachowca.

Wymień komponenty w starym laptopie, zyskasz sprawność, której szukasz

Laptopy to z całą pewnością rodzaj elektroniki, która starzeje się bardzo szybko. Pracując na co dzień na komputerze, możesz tego nie zauważać, ale tylko do czasu. W pewnym momencie dochodzi do ciebie, że twój dotychczas świetnie funkcjonujący, mega szybki komputer nie jest już taki mega. Coraz więcej czasu zajmuje mu otwieranie niezbędnych ci do pracy aplikacji. Wolno otwierają się programy, czasem pojawiają się groźnie brzmiące komunikaty o kończącym się miejscu na dysku.

W takim wypadku najlepiej jest oddać laptop do serwisu. Wymiana komponentów na wydajniejsze, mocniejsze pozwoli zachować znaną nam klawiaturę, wymiary laptopa, a w gruncie rzeczy otrzymamy laptop nowej generacji. Stary-nowy laptop to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim oszczędność czasu na intuicyjną obsługę laptopa w każdych warunkach. Wymiary laptopów, a co za tym idzie ich wnętrza, umiejscowienia wtyk USB, wejść na kartę SD różnią się, co przy nowym sprzęcie może czasem drażnić. Każdy nowy laptop wymaga nauki jego obsługi, a to zajmuje sporo czasu i wpływa na naszą efektywność w pracy.

Kategoria: