Blog | Serwis komputerowy w Krakowie | firma PC Craft | Nowa Huta

Super User

Firma Asus, podobnie jak Acer, ma swoją siedzibę na Tajwanie. Początkowo specjalizowała się głównie w produkcji płyt głównych. Obecnie jednak znacznie rozszerzyła zakres oferowanych sprzętów elektronicznych, w tym popularnych wśród klientów laptopów.

Komputery tej marki cieszą się zainteresowaniem na rynku z kilku powodów. Przede wszystkim Asus proponuje sprzęt komputerowy, który doskonale wpisuje się w standardowe oczekiwania użytkowników, szczególnie tych potrzebujących laptopa głównie do użytku domowego oraz prostych prac biurowych. To urządzenia wyróżniające się akceptowalną wydajnością, dostępne w bardzo przystępnych cenach.

Poziom awaryjności laptopów Asus

Ogólnie sprzęt komputerowy tej marki można zaliczyć do tzw. średniej półki. Średni jest też poziom ich awaryjności. Nie należą do laptopów, które szczególnie często ulegają usterkom, ale nie są całkowicie wolne od pewnych typowych mankamentów. Użytkownicy najczęściej skarżą się na kiepskiej jakości obudowę, słabą matrycę, bardzo delikatne gniazda zasilania itp.

Laptopy Asus — na jakie awarie mogą być narażone?

Często zawodzi obudowa laptopów Asus, szczególnie jeśli jest narażona na intensywną eksploatację. Tak naprawdę niewiele trzeba, aby doszło do pęknięcia górnej lub dolnej obudowie albo uszkodzenia zawiasów w klapie matrycy. Z powodu delikatne gniazda zasilania są podatne na uszkodzenia mechaniczne, a także wynikające ze zwarć czy przepięć sieci elektrycznej. W takich przypadkach konieczna jest jak najszybsza wymiana gniazda, która pozwoli nam uniknąć poważniejszych problemów z pozostałymi elementami układu zasilania.

Nieco rzadziej użytkownicy laptopów Asus zgłaszają się do naszego serwisu komputerowego z takimi problemami, jak np. wadliwy układ grafiki, karty graficznej czy połączenia układu grafiki z płytą główną. Mogą pojawić się wówczas takie objawy jak np. brak obrazu na ekranie matrycy, wyświetlanie artefaktów w postaci np. linii i pasków, czy kłopoty z zainstalowaniem sterownika grafiki.

Sporadycznie pojawiają się takie nieprawidłowości jak np. problemy z wykryciem karty graficznej, portów USB czy innych urządzeń.

Kategoria: